fbpx
W czym możemy Ci pomóc ?
Wybierz to co Cię interesuje
< All Topics
Print

Buraki – burak ćwikłowy

Buraki-ćwiklowe burak ćwikłowyBuraki posiadają wysokie stężenie azotanów, które pomagają w walce z wysokim ciśnieniem. Organizm przetwarza azotany dostarczane z pożywieniem w tlenek azotu, który rozszerza naczynia krwionośne i dzięki temu powoduje spadek ciśnienia krwi.

Sok wyciskany z buraka jest bogaty w wiele składników odżywczych, takich jak azotany, kwas foliowy, mangan i potas. Picie soku z buraków może zapewnić wiele korzyści zdrowotnych, w tym wpływ na obniżenie ciśnienia krwi, poprawę funkcjonowania układu krążenia i poprawę wydolności i wytrzymałości.

Warto jest pić sok z buraków ponieważ to właśnie on zawiera najwięcej składników odżywczych i leczniczych. Gotowanie niestety niszczy wiele tych dobrych składników. Buraki są warzywami niskokalorycznymi. W 100 gramach zawierają zaledwie około 43 kilo kalorii.

Właściwości lecznicze buraki zawdzięczają bardzo dużej ilości antycyjanów (uszczelniają naczynia krwionośne, dzięki czemu wpływają protekcyjnie na układ krążenia) , a także flawonoidów. Natomiast betaina i cholina posiadają właściwości hamujące rozwój nowotworów.

 

Czy można jeść codziennie buraki?
Zawierają potężną dawkę witamin i przeciwutleniaczy, dzięki czemu pozytywnie wpływają zarówno na kondycję organizmu, jak i urodę. Buraki należą do najzdrowszych warzyw, których nie powinno zabraknąć w naszej codziennej diecie.
Czy buraki są zdrowe na wątrobę?
Buraki są bogatym źródłem fitoskładników: pektyny, betainy i betalainy, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Co dokładnie robią? Betaina zapobiega gromadzeniu się tłuszczów w wątrobie, aby przeciwdziałać stłuszczeniu wątroby oraz innym chorobom i uszkodzeniom.

Jeżeli pomógł Ci ten artykuł to zapewne z chęcią wesprzesz nasze działania.
Poniżej możesz przekazać dowolną darowiznę (nawet od 1 zł) na statutowe działania naszej fundacji.
Za co będziemy bardzo wdzięczni i zapewne  będziemy rozwijali naszą Działalność.

 

Darowizna na cele statutowe fundacji

Darowizna dla Fundacji
/
Zaakceptuj regulamin

Regulamin zakupów elektronicznych