Bieszczady – miejsce na naszą bazę?

2023-05-15 1 przez admin
Bieszczady zakątek bieszczadymaj 2023 110

Widok z przełęczy niedaleko działki i domku, które nas zainteresowały.

Bieszczady – miejsce na naszą bazę?

Bieszczady to piękna kraina wymarzona na bazę warsztatowo, turystyczną dla naszej działalności statutowej.  Czekamy na rejestrację naszej fundacji ale nie próżnujemy. Odwiedziliśmy w ostatni weekend miejsce w którym czujemy spokój i ukojenie nerwów. Pojechaliśmy porozmawiać ze znajomymi w sprawie organizacji warsztatów pracy z drewnem, stylizacji mebli i przedmiotów użytkowych. Rozmawialiśmy także z Jackiem Rutkowskim właścicielem firmy rodzinnej Rutkowscy domy z bali naturalnych. Wiemy już, że wszystkie osoby uczestniczące w warsztatach naszej Fundacji będą mogły zobaczyć jak budowane są domy w prawdziwych, grubych okrągłych drewnianych bali. W firmie Rutkowskich będziemy także prowadzili niektóre szkolenia.

Bieszczady maj 2023 074

Miejsce, które roboczo nazwaliśmy „Zakątek Bieszczady” Baza szkoleniowo wypadowa. Również do prowadzenia wszelkich warsztatów. Czyli projektów statutowych.

To co jest nam potrzebne

Jadą rano nad San z myślą o zastaniu tam niedźwiedzia, któremu mógłbym zrobić zdjęcie. Niedźwiedzia niestety nie spotkałem. Był za to czarny bocian, krówki przy drodze i bardzo mili ich właściciele.

Niedługo po minięciu krówek zobaczyłem dużą działkę z domem w niezbyt dobrej kondycji. Co najważniejsze była tam też tablica z napisem – sprzedam lub wynajmę. To miejsce urzekło mnie od pierwszego wejrzenia. Pojechałem po Żanetę i wróciliśmy wspólnie zobaczyć jak to wygląda z każdej strony. Umówiliśmy się w między czasie z właścicielami aby zobaczyć budynek wewnątrz.

Bieszczady - ziła i czosnek niedźwiedzi za ogrodzeniemZa płotem dwa potoki górskie i łąki ziołowe

Dom wprawdzie nie jest w dobrym stanie. Jest przy nim sporo pracy, z którą z Waszą pomocą i wsparciem finansowym zapewne dalibyśmy sobie radę. Natomiast gdyby udało nam się wydzierżawić ten teren to już tego lata ruszyłyby tam warsztaty na podwórku. O warsztatach, pomysłach i wstępnych ustaleniach napiszemy w następnym poście.

Jeżeli podoba Ci się nasza strona możesz przekazać nam darowiznę poniżej. Dziękujemy.

Darowizna na cele statutowe fundacji

Darowizna dla Fundacji
/
Zaakceptuj regulamin

Regulamin zakupów elektronicznych

Ktoś zapytał jak nam najłatwiej pomóc. Najlepiej udostępniać naszą stronę, która niedawno wystartowała ale będzie szybko aktualizowana.