
Warsztaty w Bieszczadach i na Mazurach
2023-05-15
Warsztaty w Bieszczadach i na Mazurach
Warsztaty to jeden z naszych celów statutowych. Będą różne możliwości uczestnictwa, a także wachlarz warsztatów będzie spory. Będzie zapoznanie z drewnem, stylizacją mebli, różnymi naturalnymi technikami postarzania i barwienia drewna. Poznacie siłę naturalnych impregnatów, woski bezbarwne i barwiące do drewna. Dowiecie się jak łączyć drewno, planować prace, projektować, itp. Postaramy się abyście wrócili do domów z własnoręcznie wykonanym stołeczkiem.
Na zdjęciu powyżej widzicie Żanetę w stolarni w Bieszczadach nad samym Sanem. w linii prostej po drugiej stronie Sanu znajduje się znana z programu telewizyjnego „Przystanek Bieszczady” (Discovery) firma Rutkowscy domy z bali naturalnych, którą również odwiedzimy.
Jak powstają domy z bali ?
Zobaczycie na żywo, a być może uda się spróbować zrobić coś ciekawego na placu. Jacek Rutkowski pokaże Wam także „aptekę”, która rozciąga się na krańcu jego placu. Może Was to zachęci do hodowli ziół i przypraw w przydomowych ogródkach lub też w doniczkach. Zawsze warto mieć świeże zioła i przyprawy. Mają zupełnie inny smak i zapach niż suszone. Zapewne dowiecie się także o ich zastosowaniu. Oczywiście będziemy także organizować warsztaty zielarskie. Wtedy będziecie mogli zagłębić się bardziej w tą tematykę.
Warsztaty kulinarne na dzień dzisiejszy mamy zapewnione na Mazurach. Ale jeżeli pozyskamy nasz bieszczadzki zakątek nie będzie problemu z organizacją takowych w tej pięknej krainie.
Miseczki do przypraw, deski do krojenia i inne przedmioty z drewna
Te miseczki do przypraw zrobił pan, który poprowadzi z zainteresowanymi osobami właśnie warsztaty drewniane. Porozmawialiśmy troszkę i miseczki były gotowe.
O ile nam pomożecie będzie ciekawie i warsztatowo.
Pomysłów jest wiele, a weekend w Bieszczadach obfitował w kilka ciekawych i konstruktywnych rozmów. Wynika z nich, że prawdopodobnie będą także prowadzone warsztaty fotograficzne, szkoły przeżycia czy też tropienie zwierząt. Pod opieką byłego funkcjonariusza Straży Granicznej, który przemierzał Bieszczady szlakami i poza nimi zobaczycie miejsca, których nie znają nawet mieszkańcy.
Teraz porządkujemy wszystko i staramy się ułożyć programy warsztatowe. Niedługo włożymy na stronę Statut naszej Fundacji i jak tylko skończy się jej rejestracja ruszymy aby zrobić coś ciekawego jeszcze w tym roku.
Będziemy prosili Was o wypełnianie ankiet aby dowiedzieć się czym bylibyście zainteresowani, w jakich miejscach Polski i temu podobne rzeczy. Zapewne pomoże nam to wybrać odpowiednie miejsca i tematykę warsztatów.
Tak czy inaczej Bieszczad pod względem warsztatów i zdrowej aktywności Wam nie odpuścimy.
Nasi znajomi będą lada dzień rozmawiać z leśnikami i jest mocno prawdopodobne, że zrobimy dla Was dwu dniowy spacer po bieszczadzkich lasach z noclegiem w lesie 🙂
Udostępniajcie swoim znajomym naszą stronę i Fanpage
Planujemy aby warsztaty odbywały się w grupach około 6 osobowych. Dzięki temu osoby, które z nich skorzystają będą mogły posiąść większą wiedzę i zdobyć więcej praktycznych umiejętności.
Warsztaty mogą być zarówno weekendowe jak i w tygodniu. Jedno lub trzydniowe, a także 5-7 dniowe. Zarówno w naszych lokalizacjach (Bieszczady, Mazury i inne) jak i w miejscach do których nas zparosicie.
W niedzielę 21 maja będziemy w Krasnopolu na Podlasiu na festynie organizowanym dla Żanety aby jej pomóc w zbiórce na jej leczenie onkologiczne, które nie jest refundowane. Zapraszamy.
Relację zapewne tu zamieścimy.
Jeżeli podoba Ci się nasza strona możesz przekazać nam darowiznę poniżej. Dziękujemy.
Dziękujemy 🙂
Pomóżmy Żanetce aby Ona mogła pomagać innym.