Warsztaty drewniane Bieszczady maj 2023 044

Warsztaty w Bieszczadach i na Mazurach

2023-05-15 0 przez admin

Warsztaty drewniane Bieszczady maj 2023 044Warsztaty w Bieszczadach i na Mazurach

Warsztaty to jeden z naszych celów statutowych. Będą różne możliwości uczestnictwa, a także wachlarz warsztatów będzie spory. Będzie zapoznanie z drewnem, stylizacją mebli, różnymi naturalnymi technikami postarzania i barwienia drewna. Poznacie siłę naturalnych impregnatów, woski bezbarwne i barwiące do drewna. Dowiecie się jak łączyć drewno, planować prace, projektować, itp. Postaramy się abyście wrócili do domów z własnoręcznie wykonanym stołeczkiem.

Na zdjęciu powyżej widzicie Żanetę w stolarni w Bieszczadach nad samym Sanem. w linii prostej po drugiej stronie Sanu znajduje się znana z programu telewizyjnego „Przystanek Bieszczady” (Discovery) firma Rutkowscy domy z bali naturalnych, którą również odwiedzimy.

Jak powstają domy z bali ?

Zobaczycie na żywo, a być może uda się spróbować zrobić coś ciekawego na placu. Jacek Rutkowski pokaże Wam także „aptekę”, która rozciąga się na krańcu jego placu. Może Was to zachęci do hodowli ziół i przypraw w przydomowych ogródkach lub też w doniczkach. Zawsze warto mieć świeże zioła i przyprawy. Mają zupełnie inny smak i zapach niż suszone. Zapewne dowiecie się także o ich zastosowaniu. Oczywiście będziemy także organizować warsztaty zielarskie. Wtedy będziecie mogli zagłębić się bardziej w tą tematykę.
Warsztaty kulinarne na dzień dzisiejszy mamy zapewnione na Mazurach. Ale jeżeli pozyskamy nasz bieszczadzki zakątek nie będzie problemu z organizacją takowych w tej pięknej krainie.

Bieszczady maj 2023 046Miseczki do przypraw, deski do krojenia i inne przedmioty z drewna

Te miseczki do przypraw zrobił pan, który poprowadzi z zainteresowanymi osobami właśnie warsztaty drewniane. Porozmawialiśmy troszkę i miseczki były gotowe.
O ile nam pomożecie będzie ciekawie i warsztatowo.

Pomysłów jest wiele, a weekend w Bieszczadach obfitował w kilka ciekawych i konstruktywnych rozmów. Wynika z nich, że prawdopodobnie będą także prowadzone warsztaty fotograficzne, szkoły przeżycia czy też tropienie zwierząt. Pod opieką byłego funkcjonariusza Straży Granicznej, który przemierzał Bieszczady szlakami i poza nimi zobaczycie miejsca, których nie znają nawet mieszkańcy.

Teraz porządkujemy wszystko i staramy się ułożyć programy warsztatowe. Niedługo włożymy na stronę Statut naszej Fundacji i jak tylko skończy się jej rejestracja ruszymy aby zrobić coś ciekawego jeszcze w tym roku.
Będziemy prosili Was o wypełnianie ankiet aby dowiedzieć się czym bylibyście zainteresowani, w jakich miejscach Polski i temu podobne rzeczy. Zapewne pomoże nam to wybrać odpowiednie miejsca i tematykę warsztatów.

Tak czy inaczej Bieszczad pod względem warsztatów i zdrowej aktywności Wam nie odpuścimy.
Nasi znajomi będą lada dzień rozmawiać z leśnikami i jest mocno prawdopodobne, że zrobimy dla Was dwu dniowy spacer po bieszczadzkich lasach z noclegiem w lesie 🙂
Udostępniajcie swoim znajomym naszą stronę i Fanpage

Planujemy aby warsztaty odbywały się w grupach około 6 osobowych. Dzięki temu osoby, które z nich skorzystają będą mogły posiąść większą wiedzę i zdobyć więcej praktycznych umiejętności.
Warsztaty mogą być zarówno weekendowe jak i w tygodniu. Jedno lub trzydniowe, a także 5-7 dniowe. Zarówno w naszych lokalizacjach (Bieszczady, Mazury i inne) jak i w  miejscach do których nas zparosicie.

W niedzielę 21 maja będziemy w Krasnopolu na Podlasiu na festynie organizowanym dla Żanety aby jej pomóc w zbiórce na jej leczenie onkologiczne, które nie jest refundowane. Zapraszamy.
Relację zapewne tu zamieścimy.

Jeżeli podoba Ci się nasza strona możesz przekazać nam darowiznę poniżej. Dziękujemy.

Darowizna na cele statutowe fundacji

Darowizna dla Fundacji
/
Zaakceptuj regulamin

Regulamin zakupów elektronicznych

Pomóżmy Żanetce aby Ona mogła pomagać innym.