Zdrowie-cywilizacja-zabija-300x200

Zdrowie z natury

2023-05-07 0 przez admin

zdrowie-bieszczady-1-300x200Zdrowie z natury

Zdrowie jak zapewne wszyscy się zgodzą jest najważniejszym elementem naszego życia. Niestety wiemy o tym ale często nie robimy nic albo robimy niewiele aby go nie utracić. Strata zdrowia jest dość prosta. Jego odzyskanie często bywa bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Pomijam wszelkie sytuacje, które nie są zależne od nas samych. Na przykład takie jak choroby dziedziczne. Jednak także w tym przypadku można sobie pomagać zawczasu.

Sama natura daje nam wiele możliwości

bycia zdrowymi, zrelaksowanymi i silnymi. W tym artykule chciałbym skupić się na tym co może nas ochronić przed problemami, a także pomóc nam uzyskać większą odporność. Najpierw jednak dowiedzmy się co na nas w dzisiejszych czasach ma najgorszy wpływ..

Zdrowie-cywilizacja-zabija-300x200

 

Cywilizacja daje wygodę ale nas niszczy i zabija

W poniższym artykule skupię się na podstawowych aspektach związanych ze szkodliwym wpływem cywilizacji na nasze zdrowie i życie.

Cywilizacja wymusza na nas pęd i dostarcza wiele stresu. Dodatkowo chęć uzyskiwania kolosalnych zysków zabija instynkt człowieczeństwa. Ważna staje się ilość, a nie jakość wyprodukowanych produktów. Dotyczy to praktycznie każdej dziedziny życia.

Zdrowie-z-natury-zywnosc-nas-truje-300x170Co nas najbardziej truje…

Temat zdrowego trybu życia był nam od dawna bliski. Niestety nie tak bardzo bliski jak powinien. Chociaż w tym przypadku zapewne niewiele by to pomogło. W każdym razie kiedy u Żanety został zdiagnozowany nowotwór wątroby, a po resekcji okazało się, że jest złośliwy to nasze życie zmieniło się mocno. Niestety lekarze po operacji stwierdzili, że może ona jeść co chce. Myśleliśmy, że to ze względu na oczekiwaną transplantację. Zresztą o samej ” przygodzie” szpitalnej i lekarzach w innym artykule.

My jednak stwierdziliśmy, że to co jemy jest  ważne i lekarzy w tym zakresie nie ma co słuchać. Zdecydowaliśmy, że nawet zawierzając konwencjonalnej medycynie organizm powinno się wzmacniać, a nie wyniszczać go nadal.

Szukając wiarygodnych źródeł wiedzy dotarliśmy do „zbuntowanych medyków” którzy posiadając solidną wiedzę medyczną podpowiedzieli nam kilka rzeczy.

Wychodzi na to, że organizm najbardziej wyniszcza stres, woda nienadająca się najczęściej do picia, a także złej jakości jedzenie. 

Co więcej nawet jeżeli jeżeli jedzenie będzie miało odpowiednią jakość to warto zwracać uwagę na to co z czym łączymy i w jakich proporcjach spożywamy. Dodam jeszcze, że z dnia na dzień rzuciłem palenie po około 35 latach nie rozstawania się z tytoniem. Posmakowały mi warzywa gotowane na parze oraz moc sałatek zlewanych różnego rodzaju olejami. Obecnie czekamy na zakończenie kwalifikacji do przeszczepu Żanki.

Tak czy inaczej mam już pewien plan 🙂

Jak natura może nam pomóc?

Najczęściej spotkanie takiego zwierzątka powoduje u nawet średnio wrażliwych osób, że zapominają one o wszystkich problemach. Zarazem aby spotkać takie zwierzę trzeba się czasami nachodzić. Chodzić trzeba raczej po lasach, górach czy innych pięknych miejscach, a nie centrach handlowych czy po zatrutej Marszałkowskiej w Warszawie.

Wyjazd w góry i aktywne uprawianie turystyki górskiej spowoduje dobre dotlenieni organizmu, a także wzmocnienie organizmu. Góry są dość wymagające. Nie silmy się na najwyższe szczyty jeżeli ostatnie kilka tygodni spędziliście na kanapie przed telewizorem. Ruszcie jednak na spokojniejsze szlaki i idźcie przed siebie w górę i w dół pośród pięknej przyrody. Jest duża szansa, że Wasz organizm wyzwoli wiele endorfin podobnie jak u osób uprawiających sport.

Co do Wody to napiszemy coś więcej w kolejnym artykule.

Zastanówcie się nad tym co jecie –