góry tatry turystyka

Góry dają siłę i moc.

2023-05-07 0 przez admin

góry tatry turystyka

 Góry dają siłę i moc.

Góry posiadają pewien majestat. W szczególności masywny skalne czyli na przykład Tatry. Ich potęga i trwania wiekami daje poczucie nieśmiertelności. Czy szczyty górskie, doliny i potoki mogą dodać nam zdrowia? Zapewne tak. Ludzie wrażliwi na piękno przyrody sycą się tymi widokami, szumem spływającej z gór wody i pięknem przyrody. W ten sposób relaksują się, niwelują stres i odprężają. Wiele osób w takich miejscach zapomina o swoich problemach dnia powszedniego. Dajemy sobie swoim organizmom czas na regenerację. Dajemy sobie czas wolny od stresy. Oczywiście są osoby, które nawet w takich okolicznościach nie potrafią oderwać się od rzeczywistości.

góry tatry turystyka Jakie miejsca w górach omijać szerokim łukiem ?

Zapewne dobrym przykładem będzie tu Zakopane oraz miejscowości o podobnym położeniu.  To znaczy takie miejsca, które usytuowane są w nazwijmy to kotłach. Czyli leżące tuż pod górami i otoczone przez nie ze wszystkich stron. Tym bardziej jeżeli są one bardzo popularne wśród turystów. Pamiętajmy, że w obecnych czasach ludzie poruszają się główne samochodami.

góry tatry turystyka Dlaczego? Otóż miejsca takie są pod względem zatrucia spalinami podobne do ulicy Marszałkowskiej w centrum Warszawy. Niestety przepływność powietrza jest tam dość niska z racji właśnie okalających szczytów i pasm górskich. Dodatkowo odnosząc się do Zakopanego czy innych popularnych miejsc turystycznych mogę stwierdzić, że zaczynają one coraz bardziej przypominać wielkie galerie handlowe niż typowe miejsca zapamiętane przeze mnie z dziecięcych lat. „Drewniane” Krupówki, zaprzęgi konne, górale w tradycyjnych strojach, a czasami nawet nawet mordobicie w knajpkach. To był prawdziwy klimat Zakopanego.

Góry, a dokładnie Tatry to nie tylko Zakopane.

Warto poszukać ciekawych miejsc na noclegi w wyższych partiach okalających stolicę Tatr. Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska czy nawet położone o około pół godziny jazdy od Zakopanego miejscowości. Można z nich także łatwo dojechać do różnych dolin jak wejść na szlaki górskie. Nie jednokrotnie o wiele łatwiej niż z samego centrum Zakopanego.

Osoby uwrażliwione na piękno natury z pewnością skorzystają z tych pięknych widoków i przyrody. Chwile tam spędzone dają wiele energii i motywacji do różnych działań. Warto także porozmawiać z ludźmi mieszkającymi w małych spokojnych wioskach, którzy aby przeżyć w tych trudnych warunkach mają wiele sposobów na zdrowie.

Polecam Wam również Bieszczady. Góry w których nie ma takiego natłoku na szlakach, a które nie są zarazem tak wymagające jak Tatry. Warto czerpać siłę z natury i przyrody. Warto żyć z nimi w symbiozie. Tereny górskie poza wcześniej wspomnianymi miejscowościami położonymi w „kotłach” wśród gór dadzą nam wiele tlenu  którym zapewne będzie mogli oddychać pełną piersią w czasie fizycznej aktywności. Spacerujecie dużo i zdobywajcie szczyty górskie jakie możecie na swoje możliwości. Delektujcie się się naturą i przyrodą, a także rozmawiajcie z miejscowymi co robią aby wzmacniać swoje zdrowie.