zdrowa woda zdrowy człowiek

Zdrowa woda – Twoje zdrowie

2023-05-20 0 przez admin
Zdrowa woda

Wodospad w Bieszczadach

Zdrowa woda – Twoje zdrowie.

Zdrowa woda to podstawa życia. Zapewne interesując się swoim zdrowiem wiecie, że człowiek składa się w około 70% z wody. Wszystko zależy od wieku i płci człowieka. Na przykład organizm nowo narodzonego dziecka zawiera 75 do 80% wody, a roczne dziecko posiada jej około 65% . Dorosły mężczyzna ma około 60%, a dorosła kobieta około 54%. Natomiast  u osób starszych organizm zawiera około 45-55%  wody.

Ilość wody zależy także od budowy człowieka. Tkanka tłuszczowa zbudowana jest jedynie z około w 10-20% z wody, natomiast mięśnie z 74-80% wody. Woda znajduje się w każdej komórce, naczyniach krwionośnych, płynach otaczających tkanki, a także płynach ustrojowych.

Zdrowa woda -zdrowy organizmA co jeżeli woda, którą spożywacie jest złej jakości ?

Zdrowa woda to zdrowy organizm. Po lewej stronie zamieściłem zdjęcie testu wody z kranu i wody z tego samego ujęcia po zainstalowaniu filtrów. Woda filtrowana posiada osobny kranik.

Robiąc dziś test wody kranowej zobaczyłem pewną poprawę jej jakości. Wcześniej przez długi czas ekranik testera świecił się na czerwono, a wyniki oscylowały powyżej 550 jednostek.

Niestety wynik, który widnieje na zdjęciu testu wody – 348 ppm świadczy, że woda w naszym kranie przekroczyła normy Unijne o 48 jednostek. Niby to nie wiele ale

Woda z kranu powinna wskazywać wynik pomiędzy 50 a 300 ppm, zależnie od regionu Unii Europejskiej.

Woda 0-170 PPM jest idealna do spożycia. Woda 170-500 PPM to woda średniej jakości. Woda 500 PPM i więcej to woda zanieczyszczona.

Woda płynąca z naszego kranu pomijając, że jest wodą twardą posiada zawiera sporo żelaza. Czajnik po usunięcia kamienia zachowuje swoją „świeżość” przez około tydzień. Czy taka woda może mieć wpływ na nasz organizm? Wiele się mówi o rewelacyjnej jakości wody z kranu. Szczególnie większe miasta szczycą się wodą z kranu.

Być może woda, która wychodzi ze stacji uzdatniania wody jest lepsza nawet od niektórych wód butelkowanych dostępnych w handlu. Nie zapominajmy jednak o tym, że musi ona dotrzeć jeszcze do naszego domu. I tu może być największy problem. Niestety zarówno stare instalacje wodociągowe miejskie czy wiejskie, a także nasze domowe mogą mocno pogarszać stan wody, która docelowo służ

zdrowa woda -zardzewiałe rury - zdrowa woda

Zdjęcie pochodzi ze strony hydrochemia.pl

Przestarzale instalacje wodne nie służą wodzie.

Niestety zarówno stare instalacje wodociągowe miejskie czy wiejskie, a także nasze domowe mogą mocno pogarszać stan wody, która docelowo służy do picia czy gotowania potraw. Po prawej stronie znajduje się zdjęcie rur stalowych, które były używane do transportu wody do naszych domów. Często także była i jest nimi rozprowadzana woda w naszych domach czy blokach. Stosowanie rur plastikowych także nie poprawia zbytnio sytuacji ponieważ jesteśmy narażeni na spożywanie mikro plastiku. Jeszcze gorzej według naukowców wygląda sprawa z używaniem wody butelkowej.

Woda butelkowana zawiera średnio 22 razy więcej mikroplastiku niż woda pochodząca z sieci wodociągowej. Naukowcy stwierdzili, że osoba, spożywająca wyłącznie wodę butelkowaną, spożywałaby rocznie 130 000 cząstek mikroplastiku, tylko z tego źródła. W przypadku wody kranowej ilość ta wynosiłaby około 4000 cząstek.

Oczywiście można się sprzeczać czy to ma jakieś znaczenie co pijemy i czy warto starać się pić wodę lepszej jakości. Czy ogólnie warto dbać o swoje zdrowie. Każdy ma na ten temat odmienne zdanie i jest kowalem swojego losu.
Obecnie filtry wysokiej jakości nie są zbyt drogie aby ich cena była barierą oddzielającą nas od o wiele zdrowszej wody.

Wspomnę tu na koniec firmę w której zakupiliśmy nasz system filtrów. Dlaczego? Ano dlatego, że firma ta podeszła do nas bardzo serdecznie i doradziła niezbyt drogi ale za to „szyty” na miarę naszych potrzeb system filtrów. Chcąc dowiedzieć się więcej o filtrach i wodzie warto odwiedzić ich stronę internetową, a także skontaktować się mailowo lub telefonicznie aby otrzymać rzetelne informacje. Kliknij tu.

Jeżeli podoba Ci się nasza strona możesz przekazać nam darowiznę poniżej. Dziękujemy.

Darowizna na cele statutowe fundacji

Darowizna dla Fundacji
/
Zaakceptuj regulamin

Regulamin zakupów elektronicznych