Pomidory wzmocnij jego działanie pro zdrowotne 01

Pomidor – jak zwiększyć jego moc zdrowotną

2023-10-19 0 przez admin

Pomidory wzmocnij jego działanie pro zdrowotne 01Pomidor – jak zwiększyć jego moc zdrowotną

Pomidory same w sobie zawierają wiele cennych dla człowieka substancji takich jak witaminy C i E, likopen, potas, a także beta – karoten. Co warto podkreślić, że jako jedyne z warzyw po przetworzeniu termicznym nie tracą swoich właściwości. Wręcz cenny likopen uwalnia się w czasie ich podgrzewania. W związku z tym warto robić przetwory w sezonie letnim kiedy ich cena jest o wiele niższa niż w zimie.

Jeżeli nie chcecie lub nie macie możliwości zrobić samemu przetworów lub soków pomidorowych, możecie korzystać z przecierów i gotowych soków. My cały czas poszukujemy „małych” producentów różnych przetworów warzywnych i owocowych. Rolników, którzy produkują żywność w sposób naturalny. Chcemy stworzyć bazę takich producentów i dać Wam ją do dyspozycji w postaci naszego katalogu firm online.

Będziemy także tworzyć dla naturalnych producentów sklepy internetowe aby mogli sprzedawać swoje produkty bez pośredników.

Wracając do pomidora i zwiększenia jego mocy zdrowotnej musimy wspomnieć o likopenie. Likopen nie jest produkowany przez organizm człowieka. W związku z tym możemy go pozyskać jedynie przez spożywanie daty natury, które go posiadają. Głównym dostawcą likopenu są właśnie pomidory. W 100 gramach pomidora może znajdować się nawet 20 mg likopenu.

Wzmacniamy działanie pomidorów i znajdującego się w nim likopenu.

W tym celu należy zaopatrzyć się w kurkumę i pieprz. Zalecane proporcje to około 12 gr kurkumy i około jedną łyżeczkę pieprzu. Pieprz zawiera wyjątkową substancję o nazwie piperyna. To właśnie Piperyna zawarta w pieprzu powoduje potężne wzmocnienie przyswajania kurkuminy.  Niektóre źródła podają nawet, że połączenie likopenu, kurkuminy, pieprzu i witaminy E pomagają w walce z nowotworem. Tu należy pamiętać o bardzo istotnej sprawie. Ostrzegamy ! Zapewne zdrowy człowiek, który chce się „chronić” przed potencjalnym nowotworem jedząc pomidory z kurkuminą, pieprzem i witaminą E nie zaszkodzi sobie. Być może nawet w jakiś sposób mu to pomoże w zapobieganiu nowotworom. Natomiast osoby, które mają zdiagnozowany nowotwór i poddały się terapii powinny wszystko ustalać ze swoim onkologiem. 

Pogódź się z tym.

Niestety dopóki nie zostaną przeprowadzone konkretne badania nad danymi suplementami nie należy ich zażywać w sytuacji choroby na własną rękę. Tym bardziej jeżeli ktoś ma wdrożone leczenie nowotworu nie powinien działać samowolnie. Może to nie zaszkodzić ale może także zaburzyć wyniki leczenia medycyną akademicką.

Natomiast można stwierdzić, że osoby co do których nie ma przeciw wskazań do spożywania powyższych substancji mogę próbować poprawić kondycję swojego organizmu.

Pomidor z kurkumą i pieprzem może pomóc w obniżeniu złego cholesterolu (LDL) we krwi. Może przyczynić się do tego także picie soku pomidorowego czy też spożywania przecieru z tego warzywa z kurkumą i pieprzem.

Powyższa mieszanka stosowana w codziennej diecie może także poprawić kondycję skóry i przyśpieszyć metabolizm.
Połączenie takich składników ma silne działanie antyseptyczne i przeciw starzeniowe.

Pomidor chyba najczęściej kojarzony jest ze sporą zawartością potasu – czyli działaniem przeciw skurczą mięśni.

Na co pomaga likopen:

  • Neutralizuje wolne rodniki,

  • Chroni przed udarem mózgu i zawałem serca.

  • Stabilizuje poziom cholesterolu

  • Wspiera procesy proregeneracyjne,

  • Działa przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie,

  • Wspomaga profilaktykę w chorób serca i chorobach wieńcowych

  • Wspomaga układ kostny, zmniejszając ryzyko osteoporozy

  • Wykazuje działanie przeciwnowotworowe – badania pokazują, że nie tylko wpływa na remisję raka prostaty, ale też na obniżenie ryzyka wystąpienia raka żołądka, trzustki, płuc, piersi, wątroby, szyjki macicy i innych

  • Pomaga normalizować ciśnienie

  • Odgrywa istotną rolę w leczeniu niektórych rodzajów niepłodności

Źródło – https://www.lycopenpro.com/

Warto badać się i konsultować z lekarzami. Większym skarbem od lekarza może być lekarz znających się na ziołach oraz innych substancjach naturalnych, które mogą pomóc ludziom.

Kiedy terapia została wdrożona należy się jej trzymać i konsultować z lekarzem prowadzącym wszelkie suplementy diety, a nawet oleje, orzechy itp. kiedy macie zamiar je spożywać w zwiększonej ilości, itp. Dotyczy to głównie terapii lekowej onkologicznej. Konsultujcie rozmawiajcie i szukajcie lekarzy świadomych.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz wspomóc naszą Fundację Zdrowie Natura i Ja
przekazując darowiznę w dowolnej kwocie poniżej.

Darowizna na cele statutowe fundacji

Darowizna dla Fundacji
/
Zaakceptuj regulamin

Regulamin zakupów elektronicznych