Bejca naturalna do drewna

Bejca naturalna do drewna

2023-10-10 0 przez admin

Bejca naturalna do drewnaBejca naturalna do drewna

Bejca naturalna eliminuje możliwość zatruwania drewna użytkowego czy też budowlanego różnymi związkami chemicznymi. Wiele produktów syntetycznych do konserwacji i barwienia drewna takowe niestety posiada w swoim składzie.

Dodatkowo zaletą naturalnej bejcy jest również to iż barwi ona drewno w sposób naturalny. Czy na pewno jest jednak zaleta? Wszystko zależy od Ciebie. Naturalna bejca barwi drewno w sposób naturalny, a co za tym idzie kolor zależy od reakcji bejcy naturalnej z garbnikiem. W związku z powyższym nie jesteśmy w stanie dobrać koloru. Natomiast wybarwienie, które otrzymamy będzie naturalne. W związku z powyższym warto sprawdzić na danym kawałku drewna jaki uzyska on kolor. Drewno iglaste najczęściej wybarwia się na kolor brązowy. Dębina może być również w brązowym odcieniu ale także czarna, a nawet niebieska czy granatowa.

Po zastosowaniu bejcy należy zabezpieczyć zabejcowane drewno. W tym celu warto użyć olej lniany lub olej duński. Można też zalakierować zabarwioną powierzchnię. Bejca ta świetnie sprawdza się pracach stolarskich i rękodzielniczych. Używana jest także do barwienia mebli i budynków z drewna. Poniżej na filmie zobaczycie jak wygląda proces barwienia. Aby uzyskać ciemniejszy odcień można nasączyć nią drewno kilku krotnie. Warto jednak poczekać cierpliwie nawet kilkanaście minut na przebieg reakcji.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz wspomóc naszą Fundację Zdrowie Natura i Ja
przekazując darowiznę w dowolnej kwocie poniżej.

Darowizna na cele statutowe fundacji

Darowizna dla Fundacji
/
Zaakceptuj regulamin

Regulamin zakupów elektronicznych