Lato mija – my pracujemy nadal

2023-10-01 0 przez admin

Lato mija – my pracujemy nadal

Lato dobiega końca. Wprawdzie pogoda cały czas dopisuje ale chłód zaczyna być odczuwalny. Niestety w związku z przedłużonym czasem rejestracji fundacji nie udało nam się zrealizować zamierzonych działań. W zeszłym tygodniu zakończyliśmy formalnie etap rejestracji fundacji i wszelkich z tym związanych spraw. Ostatnim krokiem było znalezienie księgowości za w miarę przystępną cenę na początek naszej działalności.

Lato Rutkowscy Bieszczady domy z bali 01Nie oznacza to, że próżnowaliśmy. Cały czas staraliśmy się i staramy znaleźć ciekawe miejsca na warsztaty, a także na bazę wypadową. Niestety póki co dzierżawa miejsca na taką bazę w Bieszczadach nie wypaliła. Za to mamy obiecane miejsce na warsztaty zarówno w Bieszczadach jak i na Mazurach.

Prowadziliśmy także rozmowy z producentem farb kredowych do zdobienia i stylizacji mebli oraz innych przedmiotów użytkowych. Już wkrótce będziemy mieli zrobione zapasy na warsztaty dla Was.

ORękodzieło drewno latoczywiście jesteśmy już od dawna przygotowani do prowadzenia warsztatów z naturalnego barwienia i zabezpieczania drewna. Włączamy także do programu proste prace stolarskie abyście sami mogli zrobić podstawowe przedmioty i konstrukcje z drewna przydatne w domu czy na działce itp.

Być może uda nam się  Was wciągnąć jeszcze głębiej w świat drewna i zaczniecie tworzyć różne przedmioty użytkowe dla siebie, swoich znajomych, a może też uczynicie z tego nowe źródło dochodów. Tak czy inaczej to praca z drewnem daje wile korzyści. Jedną z nich jest odcięcie się od „świata zewnętrznego” co z kolei prowadzi spokoju wewnętrznego i jeszcze większej koncentracji nad pracą, którą wykonujecie.

 

Jeżeli satysfakcjonuje Cię nasza strona możesz przekazać nam darowiznę poniżej. Dziękujemy.

 

Darowizna na cele statutowe fundacji

Darowizna dla Fundacji
/
Zaakceptuj regulamin

Regulamin zakupów elektronicznych