Drewno drewniane przedmioty użytkowe rękodzieło stylizacja drewna

Kwietnik z drewnianego krzesła – rękodzieło

2023-12-06 0 przez admin

Kwietnik z drewnianego krzesłaKwietnik z drewnianego krzesła – rękodzieło

Kwietnik z drewnianego krzesła to ciekawy sposób na wykorzystanie podniszczonego krzesła (nie koniecznie całego z drewna). Zamiast wyrzucać stary mebel można dać mu drugie życie. Tak jak i wielu innym przedmiotom, które podupadły na „zdrowiu”, znudziły się lub po prostu są nie potrzebne.
Tak jak napisałem wcześniej krzesło nie musi być koniecznie drewniane. Może to być krzesło plastikowe czy też metalowe. W przypadku krzesła plastikowego lub fotela ogrodowego z plastiku sposób wykonania będzie bardzo podobny. Natomiast w przypadku krzeseł lub stołeczków z tapicerką materiałową można po prostu przykręcić szeroką deskę, w której przygotujemy otwór na doniczkę.

Krzesło metalowe lub plastikowe można pomalować podobnie jak drewniane farbami kredowymi i zawoskować. Oczywiście naprawdę atrakcyjny i ciekawy kwietnik można zrobić od podstaw.

Rękodzieło drewniane Rękodzieło odpręża i pozwala mieć atrakcyjne przedmioty użytkowe i ozdobne.

Tą lampę wykonałem zupełnie od zera. Znalazłem ciekawe kawałki szlachetnej dębiny, kilka rurek miedzianych i blachę miedzianą. Żarówka o bardzo oryginalnym wyglądzie wpadła mi w ręce w jednym z marketów budowlanych. Tak właśnie powstała ta lampka widoczna na zdjęciu po lewej tronie.

Warsztaty !!! Już nie możemy się doczekać.

Aby nadeszły ciepłe dni wiosenne dni kiedy rozpoczniemy cykl  warsztatów plenerowych w różnych ciekawych miejscach. Być może uda nam się nawet zorganizować warsztaty w skansenach.

Rozważamy także możliwość organizacji warsztatów w pomieszczeniach i to już po Nowym Roku.

Tak naprawdę Wszystko zależy od Waszego zainteresowania taką formą spędzenia czasu.
Będą także warsztaty stylizacji i zdobienia mebli, a także przedmiotów użytkowych.

Zapoznamy Was z narzędziami ręcznymi, a także z elektronarzędziami. Uwaga ! To wciąga 🙂

Odkryjemy przed Wami również naturalne sposoby postarzania, barwienia i zabezpieczania drewna.
Zapraszamy do kontaktu.

Galeria kilku zdjęć 🙂