Wieszak na ręcznik ubrania

Wieszak na ręczniki, ściereczki i ubrania

2023-12-22 0 przez admin

Wieszak na ręcznik ubraniaWieszak na ręczniki, ściereczki i ubrania

Wieszak jak widzicie może być oryginalnym elementem użytkownym i dekoracyjnym domu. Jeżeli zrobicie go sami będziecie mieli coś własnego i niepowtarzalnego. Zapewne zadajecie sobie pytanie czy coś takiego można wykonać w domu ?

Oczywiście można to zrobić w domu, a nawet powinno się robić wiele rzeczy zamiast je kupować. Ma to wiele zalet poza posiadaniem oryginalnego przedmiotu wykonanego własnoręcznie.

Rękodzieło odpręża i relaksuje

To niemalże medytacja. Zaczynamy się zastanawiać nad projektem, doborem narzędzi, a także sposobem wykonania i ozdobienia takiego wieszaka czy też innego przedmiotu. Następnie musimy się skupić nad jego wykonaniem.

Wystarczy do tego jakieś miejsc w którym, warto ustawić odkurzacz, który będzie naszym wyciągiem przy cięciu i szlifowaniu drewna.

Warto zrobić szablon włącznie z otworami na wieszaki czy inne otwory techniczne. po przeniesieniu kształtów i otworów na drewno należy wyciąć odpowiedni kształt i nawiercić otwory.

Papier ścierny i szlifierka to dobrzy przyjaciele twórców przedmiotów z drewna.

Większość szlifierek ma możliwość podłączenia odkurzacza aby jak najmniej trocin osiadło w miejscu pracy. Można także dodatkowo zbudować sobie chociażby improwizowany namiot w którym moglibyśmy wykonywać „brudniejsze prace.

Teraz wieszak musi nabrać właściwych kształtów. W tym celu posłużcie się szlifierką lub papierem na kostce drewnianej lub korkowej.

Kiedy kształt będzie taki jak sobie zaplanowaliśmy zabierzmy się do szlifowania powierzchni drewna. Zaczynając od papieru o gradacji nawet od 40, a kończąc polerując drewno na gradacji 800.

Jeżeli teraz będziecie chcieli opalić np. drewno czy w jakiś inny sposób je stylizować ponownie wypolerujcie drewno bardzo drobnym papierem do około 800. Na tym wieszaku wzory są wypalone laserem. Nie mając lasera lub dostępu do niego można pokusić się o użycie wypalarki do drewna lub posłużyć się techniką decoupage lub transferem.

Nie zapomnijcie o zabezpieczeniu swoich drewnianych prac. Zależnie o d wykończenia czy też swoich preferencji możecie drewno, zabezpieczyć olejem lnianym do drewna, woskiem lub lakierem do drewna. W przypadku olakieru do drewna to radziłbym aby zabezpieczać nim tylko przedmioty wykonane z drewna z zastosowaniem w domu.

A żeby coś powstało warto ruszyć z pracą 🙂
Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł możesz złożyć dowolną darowiznę dla Fundacji Zdrowie Natura i Ja- poniżej.

Darowizna na cele statutowe fundacji

Darowizna dla Fundacji
/
Zaakceptuj regulamin

Regulamin zakupów elektronicznych

Kilka inspiracji na podstawie moich prac 🙂