Sauna-plywajaca-po-WIsle-w-Warszawie005

Sauna pływająca po Wiśle w Warszawie

2023-10-22 0 przez admin

Sauna-plywajaca-po-WIsle-w-Warszawie005Sauna pływająca po Wiśle w Warszawie

Sauna pływająca to nowa atrakcja Fundacji „Rok Rzeki Wisły”. Dedykowana jest ona głównie osobom morsującym w Wiśle. Zapewne nie ogranicza to możliwości korzystania tylko z sauny dla osób jeszcze nie zdecydowanych na morsowanie.

Sauna umieszczona jest na największym drewnianym statku pływającym po Wiśle. Bazą wypadową wspomnianego statku „Dar Mazowsza” jest Port Czerniakowski. Warto zapoznać się się z tym co oferuje fundacja odnośnie korzystania z atrakcji na Wiśle. Obecna aura pogodowa czy też sama zima nie są w stanie zakłócić rejsów na morsowanie czy też jakich kolwiek innych. Takie ograniczenia może spowodować jedynie skuta lodem rzeka.

Tak więc każdy może zorganizować wraz ze znajomymi czy rodziną rejs turystyczny, krajoznawczy czy też imprezowy.

Wisła – psychoterapia na wodzie

Wiele osób pływających Darem Mazowsza czy też innymi łodziami stwierdza stanowczo, że obcowanie z wodą i naturą powoduje wyciszenie się człowieka. Odcięcie od problemów dnia powszedniego i odpoczynek psychiczny. Wystarczy wypłynąć troszkę poza Warszawę i możemy cieszyć się dzikością Królowej polskich rzek Wisłą. Zapewne fotografowie i miłośnicy przyrody odnajdą tu wiele pozytywnych bodźców dla siebie. Ptasie wyspy, rezerwaty przyrody i szum fal łagodzą napięcia i stres dnia codziennego.

Sauna-plywajaca-800x445Sauna i jej zalety zdrowotne

Przyśpiesza krążenie krwi. Procesy rozgrzania oraz schładzania następujące po sobie wzmacniają nasze naczynia krwionośne. Hartuje to nasz organizm, jednocześnie pobudza układ odpornościowy. Wysoka temperatura oczyszcza ciało i narządy z toksyn, które tracimy wraz z potem. Przynosi także ulgę przy zapaleniu ścięgien, nadwyrężeniu mięśni, jak również w bólach reumatycznych i korzonkach. Sauna Oczyszcza drogi oddechowe z tego powodu zaleca się na nieżyty oskrzeli i zapalenie zatok. Wysoka temperatura stymuluje produkcję niektórych grup hormonów, głównie endorfin. To sprawia, że po saunie jesteśmy zrelaksowani i spokojni. Ze swojej praktyki wiem, że morsując z sauną znacznie można wydłużyć czas zimowego plażowania nawet do 3-4 godzin.

Sauna-plywajaca-po-WIsle-w-Warszawie008-1Pływanie z sauną dla najmłodszych i starszych

Na zdjęciu po lewej stronie widzicie najmłodsze przedstawicielki systematycznego morsowania. Kiedy popłynąłem do Daru Mazowsza przesiadły się na pokład łodzi, którą płynąłem aby poczuć silniejszy wiatr we włosach. Przy okazji dwie koleżanki córek kapitana Daru Mazowsza mogły zobaczyć z bliska Grubą Kaśkę o której zresztą już sporo wiedziały. Niesamowita radość dziewczyn poprawiła mi zdecydowanie nastrój po kontakcie z moim synkiem przypadającym w tym dniu, który ponownie nie doszedł do skutku z powodu utrudnia przez matkę. Dobrze, że mogłem dać komuś radość. Szkoda, że to nie był mój synek ale i tak nastrój mi się wyraźnie poprawił.

Sauna na statku

Wcześniej opisałem korzyści jakie daje sauna. Teraz czas na kilka słów o tejże saunie. Zapewne jak zauważyliście jest sauna – namiot. Została ustawiona na specjalnie przygotowanej podłodze na „Darze Mazowsza”. Na jednym zdjęć powyżej widzicie, że mieści sporo osób. I tu należy się podziękowanie za to zdjęcie dystrybutorowi tych saun firmy MORZH.
Dystrybutor opisuje te sauny tak: „Namioty MORZH (MORSZ) zostały zaprojektowane i przetestowane na Syberii. Spełniają wysokie wymogi tamtejszego klimatu, jak i wymagających użytkowników.”

Na zakończenie dodam, że jest wiele powodów aby popływać po Wiśle choćby Darem Mazowsza albo innymi łodziami drewnianymi ponieważ posiadają one duszę i są praktycznie niezatapialne. Drewno unosi się na wodzie. I jest wiele powodów aby zacząć morsować jeżeli jeszcze tego nie uczyniliście. Zapraszam do galerii zdjęć i filmu poniżej.
Galeria zdjęć – Sauna pływająca po Wiśle

Jeżeli podoba Ci się ten wpis i nasza strona Fundacji Zdrowie Natura i Ja
możesz nas wesprzeć dowolną darowizną na cele statutowe Fundacji.

Darowizna na cele statutowe fundacji

Darowizna dla Fundacji
/
Zaakceptuj regulamin

Regulamin zakupów elektronicznych