Drewno stylizacja

Drewno stylizowane naturalnie

2023-12-28 0 przez admin

Drewno stylizowane naturalnie Drewno stylizowane naturalnie

Drewno to wspaniały materiał budowlany, dekoracyjny i użytkowy. Jeżeli masz ciekawy pomysł i troszkę zdolności manualnych to możesz zrobić wiele ciekawych przedmiotów, które będą Cię cieszyć. Jak widać na zdjęciu drewno może być stylizowane na różne sposoby. Jednym z nich jest

opalanie drewna.

Jest to dość stara metoda zarówno zabezpieczania drewna jak i jego zdobienie (stylizacji). Co do sposoby zabezpieczania drewna przez opalanie można troszkę polemizować. To jednak rozważania na inny post. Tak czy inaczej w opalonym drewnie szkodniki techniczne drewna nie chętnie żerują. Drewno na tym zdjęciu zostało opalone, a następnie wyszczotkowane.

drewno stylizacja naturalnaPodkreślenie rysunku drewna

na tym  zdjęciu rysunek drewna został podkreślony także prze opalanie. Natomiast zrobiłem to miejscowo w okolicach naturalnych „znamion” drewna. Podkreśla to jego naturę i uwypuklą jego rysunek. Wszystko zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od Twojej koncepcji i wizji jak ma wyglądać docelowy produkt.

Ważne jest to aby drewno na koniec odpowiednio zabezpieczyć. Ciemna obwódka wokół obrysu drewna tego stolika kawowego została wyfrezowana, a następnie zatopiłem tam ziarna kawy w żywicy.

 

Rękodzieło drewnianePodstawa tej lampy została

zabarwiona i jednocześnie  zabezpieczona smołą drzewną

Smoła drzewna to pradawny i bardzo skuteczny bawienia i zabezpieczenia drewna. Dzięki temu, że smoła drzewna HMF24 – Zdrowie Natura i Ja ma w swoim składzie także olej duński jest odporna również na ścieranie. Połączenie drewna stylizowanego smołą drzewną i sposobem obróbki ciekawie łączy się z miedzią. Zapewne za jakiś czas miedź powlecze się patyną. Wtedy zabezpieczę ją olejem lnianym co zapewni na dłużej jej ciekawy wygląd.

Nie ma tu żadnej pomyłki 🙂 Olej lniany do drewna służy także do zabezpieczania metali, betonu czy też cegły i dachówki klinkierowej.

 

Drewno stylizacjaZ kolei na tym zdjęciu widzisz kolejne etapy metamorfozy szafki z Ikea. Fabrycznie biała szafka została zeszlifowana, nogi zostały zawoskowane czarnym woskiem. Dodatkowo szuflada otrzymała transfer. Całość została zabezpieczona olejem lnianym do drewna tak aby zachować piękny wygląd drewna.

 

Drewno stylizacjaPrzykładów można mnożyć wiele. I będziemy to robili 🙂

Na koniec zachowałem tacę z wypalonymi figurami Lichtenberga. To ciekawy ale zarazem niezbyt bezpieczny sposób jeżeli sprzęt do takiego wypalania nie będzie dobrze zabezpieczony. Zagrożeniem jest bardzo wysokie napięcie oscylujące w okolicy 4000 Volt.

Natomiast efekt jest piękny. Całość wzorów zalałem barwioną żywicą. Jak widzisz na tacy są także otwory na przyprawy. Niestety  minęło już sporo czasu, taca nie została wykończona.  Mam nadzieję, że ten artykuł mnie zmobilizuje aby jak najszybciej ją wykończyć.

Czekamy na wiosnę aby zacząć organizować dla Was warsztaty.

Podoba Ci się ten artykuł?
Możesz wesprzeć nasze działania przekazując nam poniżej dowolną darowiznę

 

Darowizna na cele statutowe fundacji

Darowizna dla Fundacji
/
Zaakceptuj regulamin

Regulamin zakupów elektronicznych